اخبار

جلسه جمع بندی تیم بازرسی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در استان ایلام برگزار شد

جلسه جمع بندی تیم بازرسی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در استان ایلام برگزار شد
با حضور مهندس شیرخانی سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام، تیم بازرسی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی متشکل از ده نفر به سرپرستی آقای انصاری و روسای ستادی و اجرایی اداره کل، جلسه جمع بندی تیم بازرسی وزارت متبوع، در محل سالن جلسات اداره کل برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام، مهندس شیرخانی سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام، فلسفه وجودی بازرسی‌ها را کمک به ارتقا کیفیت عملکرد، بهره وری و خدمت رسانی به مردم و رفع مشکلات احتمالی استان دانست و گفت: هدف از بازرسی، ارتقا سطح اداره و حل مشکلات استان‌ و بازنگری فعالیت های اداره کل و تقویت رابطه ستاد و صف که واحدهای اجرایی وزارتخانه هستند، می باشد که این امر به شناسایی موانع و آمادگی بیشتر در پیشبرد اهداف سازمان نقش مهمی ایفا می‌کند.
وی موفقیت مسئولین در مدیریت یک دستگاه را در سه عامل: شفافیت در عملکرد، پاسخگویی و اصل مشارکت مدیر و نیروی انسانی دانست و گفت: یک مسئول موفق باید مشکلات و مسائل دستگاه خود را شناخته و کارکنان دستگاه تحت مسئولیت خود را از مشکلات و ظرفیت های سازمان آگاه نماید و در مواجهه با مشکلات و موانع از بار مسئولیت شانه خالی نکند، همچنین با ایجاد و بهره گیری از یک اتوماسیون ادارای کارآمد و گردش اطلاعاتی خوب و شفاف سازی در عملکرد، موجبات آگاهی و رضایت مردم از فعالیت ها و اقدامات دستگاه را فراهم آورد.
مهندس شیرخانی، دسترسی مردم به اطلاعات شفاف را از حقوق اولیه آنان دانست و افزود: اطلاعات باید به موقع، به راحتی و رایگان در اختیار مردم قرار بگیرد.
وی افزایش رضایتمندی و تحقق حقوق مردم را زیر ساخت اساسی سلامت اداری عنوان و در خصوص ارتقاء سلامت اداری گفت: تحقق دولت الکترونیک در راستای کاهش ارتباط با مردم و کوچک سازی دولت با راهکار اصلاح فرآیند ها از محور های اصلی تحقق سلامت اداری در سازمان ها می باشد.
دراین جلسه، انصاری سرپرست تیم بازرسی ادواری، ضمن توضیح مفهوم نظارت و بازرسی و با اشاره به این که تیم بازرسی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، طبق برنامه زمان بندی تعیین شده با هدف بازرسی عملکرد و افزایش سطح ارتقاء خدمات و برقراری تعامل بیشتر در سطح ستاد سفر می کند، افزود: بازرسی‌های دوره‌ای در راستای تاکیدات مقام عالی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مبنی بر حضور یکپارچه تیم بازرسین در استان‌ها برای ارزیابی و بررسی عملکرد‌ها و انتقال تجارب موفق کاری به آن‌ها و نیز رفع مشکلات و نارسایی‌های احتمالی صورت می‌گیرد.
وی افزود: رویکرد دفتر مدیریت عملکرد وزارت در جهت دست گیری و کمک به واحدهای استانی به منظور رفع نواقص و تقویت نقاط مثبت هست تا بتوانند در تحقق اهداف سازمان موفق شوند.
در ادامه جلسه، اعضای تیم بازرسی وزارت متبوع به ارائه گزارشی از نقاط ضعف و قوت فعالیت های اداره کل که مورد بازرسی و ارزیابی قرار گرفتند، پرداخته و راهکارهای بهبود انجام فرآیند ها را تشریح کردند.
همچنین اعضای تیم بازرسی، نیز ضمن تقدیر و تشکر از مهندس شیرخانی سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام، معاونین و روسای ستادی و اجرایی اداره کل به منظور همکاری بسیار خوب این دستگاه در روند بازرسی‌های به عمل آمده و نیز فعالیت‌ های انجام شده در روند امور و گردش کار و چگونگی پاسخگویی به شکایات و اهم نتایج در قالب پیشنهادات پرداخته و موضوعات به صورت تفکیک شده در هر حوزه توسط بازرس مربوطه اعلام تا در جهت اصلاح و بهبود و ارتقاء عملکرد اقدام شود.
گفتنی است تیم بازرسی اعزامی وزارتتعاون کار و رفاه اجتماعی، جهت ارزیابی نقاط قوت، نواقص و کمک در جهت رفع کاستی های این اداره کل و بهبود فرآیندها و افزایش بهره وری به مدت یک هفته از صبح روز شنبه پانزدهم مهرماه تا بیستم مهرماه به سرپرستی آقای انصاری در ایلام حضور دارند.
۲۴ مهر ۱۳۹۶ ۰۸:۴۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید