اخبار

پنجمین جلسه شورای هماهنگی دستگاههای اجرایی استان اردبیل

پنجمین جلسه شورای هماهنگی دستگاههای اجرایی استان اردبیل
پنجمین جلسه شورای هماهنگی دستگاههای اجرایی استان اردبیل
در سال جاری در تاریخ 5 مرداد ماه برگزار گردید
در ابتدای جلسه جناب آقای دکتر رحیمی مدیر کل محترم تعاون کار و رفاه اجتماعی و رئیس شورای هماهنگی ضمن عرض خیرمقدم به حاضران در جلسه روز ملی مهارت و آموزش فنی و حرفه ای را به حضور همکاران تبریک نمودند.
در ادامه جناب آقای لطفی معاون محترم دفتر مدیریت عملکرد ، در ابتدا از تلاش ها و زحمات مدیران کل محترم دستگاههای اجرایی در طول مدت دولت یازدهم تقدیر و تشکر نمودند و اشاره کردند که هدف از ارزیابی فضای عمومی رساندن سازمان به اهداف اصلی خود ، همسوسازی ایجاد انسجام ، ارتقاء هم افزایی ، کارآمدسازی تمامی دستگاههای تابعه و کمک به رفع مشکلات و شناسایی مسائل مشترک ادارات کل و ارائه یک مسیر منسجم و کارگشا می باشد و عنوان کردند که دفتر مدیریت عملکرد وزارت با توجه به رویکرد مقام عالی وزارت و جناب آقای شریعت مشاور وزیر و مدیرکل دفتر مدیریا عملکرد در سه حوزه ارتباطات مردمی و رسیدگی به شکایات آنان -ارزیابی عملکرد مدیران و کارکنان و نظارت و بازرسی و سلامت اداری انجام فعالیت می نماید. ایشان گفتند انتظار می رود که در دولت دوازدهم عملکرد این حوزه بهتر از گذشته باشد و بیش از قبل مورد تاکید مدیران محترم دستگاههای اجرایی قرار گرفته و پیگیری گردد. محورهای بعدی طرح شده توسط ایشان عبارتند از : نظارت مستمر بر عملکرد شاخص های عمومی و اختصای ارزیابی عملکرد و تعامل با سازمان مدیریت استان ،اعلام حدود انتظارات به کارکنان در ابتدای سال ،پاسخگویی به موقع و کارشناسی و مستدل به شکایات از طریق سامانه zrm ، تمام شاخص های ارزیابی فضای عمومی تکالیف عمومی بوده که نمام دستگاههای اجرایی باید آنرا انجام دهند ،طبق نظرسنجی انجام شده ، مدیران دستگاه های تابعه رضایت 80% داشته است، بازرسان سلامت اداری بایستی مورد حمایت لازم و قاطع مدیران دستگاه اجرایی قرار گرفته و وظیفه ایشان پیشگیری از تخلفات اداری می باشد و به خوبی وظایف محوله خود را انجام دهند. اگر در انتصابات شایسته سالاری باشد سلامت اداری را تضمین می نماید و مهمترین نظارت خود کنترلی می باشد که این باید بصورت فرهنگ در بین کارمندان نهادینه گردد. در عین حال که رعایت احترام و تکریم ارباب رجوع را داشته باشیم بایستی در کوتاهترین زمان ممکن به ارباب رجوع پاسخ های لازم و مناسب نیز داده شود و راهنمایی و مشاوره لازم نیز به آنها داده شود ،استقرار دولت الکترونیک و اینکه خدمات قابل ارائه به مردم بایستی بصورت الکترونیکی بوده و خدمات قابل ارائه بایستی بصورت شفاف و جامع در دسترس مردم بوده باشد. تیم های خودارزیابی در دستگاههای اجرایی تشکیل شده است که قبلا از آنکه سازمانهای نظارتی بر عملکرد دستگاههای اجرایی رسیدگی نمایند که براساس آن از واحدهای اجرایی رتبه بندی انجام می دهیم که این ارزیابی ها بطور مستمر در طول سال و در مقاطع شش ماهه انجام می پذیرد.
سپس آقای حاجی وند رئیس اداره بازرسی و سلامت اداری وزارت متبوع گزارشی از روند و نتایج بررسی های انجام شده از دستگاههای اجرایی استان اردبیل بصورت خلاصه از طرف آقای سماوری نیز مطرح نمودند و گفتند که نتایج آن در طی مدت دو هفته به دستگاههای اجرایی ارسال خواهد گردید. ایشان اشاره کردند که امتیازات اختصاص یافته به دستگاههای اجرایی براساس مستندات اعلام شده خواهد بود.
در ادامه هر یک از مدیران محترم دستگاههای اجرایی ضمن معرفی خود ،نظرات و پیشنهاد خود را مطرح نمودند که موارد مطرح شده بصورت مصوبات اتخاذ تصمیم گردید.
۹ اَمرداد ۱۳۹۶ ۱۳:۵۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید