اخبار

همایش آموزشی توانمند سازی سلامت اداری

همایش آموزشی توانمند سازی سلامت اداری
همایش آموزشی توانمند سازی سلامت اداری روز سه شنبه مورخ 5/12/1393 در مجموعه فرهنگی و ورزشی تلاش وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با حضور دکتر فیروزآبادی قائم مقام وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، اصغر نورالله زاده مدیر عامل صندوق کارآفرینی امید و مسئولین سازمان های نظارتی همچون امیری معاون بازرس کل تعاون کار و رفاه اجتماعی سازمان بازرسی کل کشور، مردعلی رئیس امور سلامت اداری سازمان مدیریت و برنامه ریزی، "میر"، جانشین دبیر شورای دستگاه های نظارتی کشور، پالیزدار، مشاور معاون اول رئیس جمهور و دبیر ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی ، دکتر عابدی جعفری، دکتر زرندی از صاحب نظران و اساتید دانشگاه و همچنین با مشارکت معاونین وزیر، مدیران کل و کارشناسان ذیربط (بازرسین سلامت اداری، مدیریت عملکرد) ستادی ، اجرایی و سازمان های تابعه توسط دفتر مدیریت عملکرد وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی (دبیرخانه کمیته سلامت اداری و صیانت از حقوق مردم) و با میزبانی و حمایت مالی،صندوق مهر امام رضا (ع) برگزار شد.

 

همایش سلامت اداریگزارش همایش سلامت اداری

مقدمه:
در راستای فرهنگسازی و آموزش قوانین (قانون ارتقای سلامت اداری و مبارزه با فساد و نیز قانون مدیریت خدمات کشوری)، سیاست ها (فرمان هشت ماده ای مقام معظم رهبری و سیاست های کلی نظام اداری و...) و تجارب ملی و بین المللی در راستای ارتقای سلامت اداری و صیانت از حقوق مردم، نخستین همایش آموزشی توانمند سازی سلامت اداری روز سه شنبه مورخ 5/12/1393 در مجموعه فرهنگی و ورزشی تلاش وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با حضور دکتر فیروزآبادی قائم مقام وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، اصغر نورالله زاده مدیر عامل صندوق کارآفرینی امید و مسئولین سازمان های نظارتی همچون امیری معاون بازرس کل تعاون کار و رفاه اجتماعی سازمان بازرسی کل کشور، مردعلی رئیس امور سلامت اداری سازمان مدیریت و برنامه ریزی، "میر"، جانشین دبیر شورای دستگاه های نظارتی کشور، پالیزدار، مشاور معاون اول رئیس جمهور و دبیر ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی ، دکتر عابدی جعفری، دکتر زرندی از صاحب نظران و اساتید دانشگاه و همچنین با مشارکت معاونین وزیر، مدیران کل و کارشناسان ذیربط (بازرسین سلامت اداری، مدیریت عملکرد) ستادی ، اجرایی و سازمان های تابعه توسط دفتر مدیریت عملکرد وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی (دبیرخانه کمیته سلامت اداری و صیانت از حقوق مردم) و با میزبانی و حمایت مالی،صندوق مهر امام رضا (ع) برگزار شد.
صاحب نظران با ارائه مقاله های علمی و سخنرانی در این خصوص، نقطه نظرات خود را در خصوص مبارزه با مفاسد اقتصادی و سلامت اداری در کشور بیان کردند و گزارش فعالیت های سلامت اداری و نیز سیاست ها و برنامه های سال آتی برای بازرسین سلامت اداری و نیز مدیران و کارشناسان با هدف هم افزایی اقدامات ارایه شد که اهم مطالب ارایه شده در این همایش به قرار زیر می باشد.
قرائت قرآن و پخش سرود و کلیپ سخنرانی مقام معظم رهبری
همایش در ساعت 9 صبح با قرائت قرآن توسط یکی از قاریان بین المللی و پخش سرود جمهوری اسلامی ایران آغاز گردید.
در ادامه بخشی از سخنان مقام معظم رهبری در خصوص شاخص سلامت اداری در دولت اسلامی برای حاضرین پخش گردید و قسمت دوم آن در شروع بخش دوم همایش (بعد از ظهر) ارائه شد که مورد استقبال شرکت کنندگان در همایش قرار گرفت.
نورالله زاده: ارتقای سلامت اداری و مقابله با فساد ضرورتی برای نظام پایدار است
مدیر عامل صندوق کارآفرینی امید گفت: ارتقای سلامت اداری و مقابله با فساد از جمله ضروری ترین کار کردهای یک نظام حکومتی پایدار و ازاصلی ترین سرمایه های استحکام آن محسوب می شود.
دکتر اصغر نورالله زاده در همایش آموزش توانمند سازی سلامت اداری، گفت: مردم وقتی احساس فساد از نظام اداری نداشته باشند، این امر منجر به استحکام حکومت خواهد شد.
وی افزود: مبارزه بافساد اداری از سال 1380 با فرمان هشت ماده ای مقام معظم رهبری آغاز و تاکنون ادامه دارد.
وی با ارائه گزارشی از اهداف کلان ، شاخص های رضایت مشتریان، شاخص های فرآیندهای پرداخت تسهیلات و شاخص¬های دانش، رشد و یادگیری این صندوق، اقدامات صورت گرفته در صندوق کارآفرینی امید را در زمینه ارتقاء سلامت اداری تشریح کرد.
ایشان در خصوص تغییر نام صندوق مهر امام رضا (ع ) به صندوق کارآفرینی امید گفت: این تغییر نام در تاریخ 25 بهمن امسال با الزام شورای پول واعتبار صورت گرفت.
به گفته وی، این صندوق دارای ماهیت غیرانتقاعی و هدف نهایی آن سود دهی نیست، بلکه اهمیت به جوانان کارآفرین را سرلوحه فعالیت های خود قرار داده است.
معاون بازرس کل تعاون کار و رفاه اجتماعی سازمان بازرسی کل کشور: ارتقای سلامت اداری و مقابله با فساد ضرورتی برای نظام پایدار است
امیری خاطر نشان ساخت: ارتقای سلامت اداری و مقابله با فساد از جمله ضروری ترین کار کردهای یک نظام پایدار و از اصلی ترین سرمایه های استحکام آن محسوب می شود.
ایشان که با محوریت تجارب ملی مبارزه با فساد سخن می گفت نیز در این همایش آموزشی اعلام کرد: در دوره اخیر که دکتر علی ربیعی مسئولیت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی را عهده دار است همکاری خوب و مناسبی میان این وزارتخانه و سازمان بازرسی کل کشور برقرار شده است.
وی با اشاره به وظیفه قانونی سازمان بازرسی کل کشور مبنی بر نظارت بر سلامت دستگاه¬های اداری گزارشی از چالش¬های موجود در سازمان¬ها و معاونت های زیر مجموعه این وزارت¬خانه ارائه نمودند.
مردعلی: در تجارب بین المللی هرچقدر میزان شاخص¬های سلامت اداری در کشورها بالا رفته¬ رشد اقتصادی نیز ارتقاء یافته است.
مردعلی رئیس امور سلامت اداری سازمان مدیریت و برنامه ریزی نیز از دیگر سخنرانان حاضر در این همایش بود که با محوریت سلامت اداری در نقشه راه اصلاح نظام اداری موضوعات خود را مطرح کرد.
ایشان ضمن اشاره به برخی تجارب بین المللی ، درخصوص برنامه¬های سازمان مدیریت و برنامه ریزی در حوزه سلامت اداری نکاتی را اشاره کردند.
عابدی جعفری و توصیه به راه اندازی مرکز فکرتوانمند سازی سلامت اداری در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی
دکتر عابدی جعفری، صاحب نظر و استاد دانشگاه از دیگر سخنرانان این همایش به شمارمی رفت که موضوع تجارب بین المللی مبارزه با فساد را مطرح و توصیه راه اندازی مرکز فکر توانمند سازی سلامت اداری در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی را بیان کرد.
وی با ذکر تعاریفی از فساد، گستره، انواع و چگونگی سنجش آن تاکید کرد: باید خروجی این همایش راهکارهایی عملی باشد و شناسایی عوامل ایجاد فساد و برگزاری کلاس های آموزشی در زمینه توانمندسازی سلامت اداری می تواند بیشترین تاثیر را در کاهش مفاسد اقتصادی ایفا کند.
میر: فساد آسیب مهیب و خطرناکی است
«میر»، جانشین دبیر شورای دستگاه های نظارتی کشور که با اشاره به موضوع اجرای قانون ارتقای سلامت دارای و مبارزه با فاسد نقطه نظرات خود را در اختیار جامعه مخاطب این همایش قرار داد
ایشان ضمن اینکه فساد را به عنوان آسیبی مهیب و خطرناک دانست، افزود پیشرفته¬ترین نظام¬های اداری در طول تاریخ بر اثر فساد از میان رفته اند.
وی همچنین ضمن تشکر از تلاش های دبیرخانه سلامت اداری وزارت خانه که منجر به افزایش 68 نمره ای در سامانه سلامت اداری شورای دستگاه های نظارتی در رعایت قانون و مقررات و نظارت بر اجرای آن در دستگاه-های اداری را مهم¬ترین عامل توانمند¬سازی سلامت اداری برشمرد.
پالیزدار: این دولت مدعی¬است که بدنبال شناسایی و برخورد با عوامل بروز و ظهور فساداست نه صرفا برخورد با مصادیق
پالیزدار، مشاور معاون اول رئیس جمهور و دبیر ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی نیز که با محوریت سیاست دولت تدبیر و امید در مبارزه با فساد سخنرانی می کرد گفت: با محوریت قرار دادن برنامه¬های پیشگیرانه و شفاف سازی در سیاست های اقتصادی می توان مانع از به وجود آمدن فساد اقتصادی شد .
ایشان افزود: یکی از اهتمام های این دولت بها دادن و کمک گرفتن از تشکل¬های مردم نهاد در حوزه سلامت اداری است. همچنین ضمن اعلام نیاز به ارتقای فرهنگ عمومی در این حوزه، پیگیری مبارزه با فساد اداری را نیازمند یک فضای آرام رسانه¬ای و به دور از جنجال دانستند.
زرندی: بخش خصوصی نقش مهمی را در معادله عرضه و تقاضای فساد ایفا می کند
دکتر سعید زرندی عضو هیات علمی دانشکده مدیریت دانشگاه علامه طباطبایی و عضو کمیته سلامت اداری و صیانت از حقوق مردم وزارت خانه در سخنرانی خود با عنوان نقش حاکمیت شرکتی در مبارزه با فساد در شرکت ها، به موضوعاتی همچون مبارزه با فساد در بخش خصوصی، اصول و مبانی حاکمیت شرکتی و نقش حاکمیت شرکتی در مبارزه با فساد در شرکت ها به ذکر دو نمونه از شرکت هایی که در مبارزه با فساد اقدام کرده اند، پرداخت و توصیه هایی به شرکت ها و دولت ها ارایه نمود.
وی افزود: بخش خصوصی نقش مهمی را در معادله عرضه و تقاضای فساد ایفا می کند و با درگیر شدن در فساد به عنوان یک شریک جرم فعالیت می کند.
دکتر زرندی با اشاره به کنوانسیون مبارزه با فساد سازمان ملل متحد افزود: بر اساس اعلام این کنوانسیون بخش خصوصی در بسیاری از جنبه ها از فساد آسیب می بیند، بنابراین درگیری بخش خصوصی در مبارزه با فساد امری اجتناب نا پذیر است.
وی آثار و نتایج فساد در بخش خصوصی را کاهش سودآوری کاهش رقابت در کسب و کار، کاهش جذب سرمایه، از بین رفتن کارایی و اثر بخشی شرکت، از بین رفتن اعتماد عمومی، تخصیص نادرست منابع، مدیریت ضعیف، عدم اجرای قوانین و عدم توجه به خط مشی ها و از بین رفتن عدالت و برابری در استخدام ذکر نمود.
استاد دانشگاه علامه طباطبایی، وظایف و مسئولیت مدیران ارشد در مبارزه با فساد را تعهد روشن و قوی و همچنین پشتیبانی از برنامه های مبارزه با فساد، پیاده سازی رفتارهای مبارزه با فساد و برنامه انطباق، اطمینان از تعهد در تمام سازمان، تهیه نیروی انسانی کافی برای اجرا و توسعه برنامه های مبارزه با فساد، تعیین مسئولیت ها و وظایف برنامه ها و رفتارهای مبارزه با فساد، تعیین حوزه و گسترش برنامه ها، صحبت با کارمندان و توجیه آنها در مورد اهمیت برنامه ها و نقش آنها، و ارائه یک بیانیه رسمی در بیان عدم تحمل فساد در شرکت بیان نمود.
دکتر زرندی با اشاره به مکانیزم های حاکمیت شرکتی، آنها را کنترل داخلی مناسب و کارآمد بخشی از حاکمیت شرکتی و حسابرسی داخلی کامل کننده آن دانسته و افزود: مکانیزم های حاکمیت شرکتی نظیر کمیته های ریسک و حسابرسی و استفاده از حسابرسان داخلی و مستقل، منجر به گزارشگری صحیح و شفاف رویدادهای مالی، دسترسی سهام داران جزء به اطلاعات مهم مالی و نظارت بر عملکرد مدیریت اجرائی شرکتها می شود.
مجید حسنی: پنج اقدام برای احصاء نقاط آسیب پذیر در مدیریت ها
مدیریت روابط کار و مسئول مدیریت عملکرد اداره کل¬تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان همدان یکی از پایه های اصلی و استوار سلامت اداری را آموزش، اطلاع رسانی، شفاف سازی و روشن کردن چراغ راه در مسیر خدمت-رسانی مطلوب و سالم در دستگاه¬های دولتی دانست که ارتقاء سلامت اداری را به همراه خواهد داشت.
وی پنج اقدام را برای احصاء نقاط آسیب¬پذیر در مدیریت¬ها و سایر حوزه¬های مرتبط با ارائه راه¬کارهای اصلاحی اجرایی برشمرد:
1- مطالعه و بررسی تغییرات چارت جدید با شرح وظایف و تعداد منابع انسانی در نحوه ارائه خدمت به مخاطبین
2- برگزاری نشست با کارشناسان و مدیریت¬ها و اخذ نظرات و پیشنهادات برای احصاء گلوگاه¬ها و نقاط آسیب¬پذیر و برگزاری جلسات آموزش و اطلاع رسانی با کارشناسان و مدیریت¬ها به منظور شناساندن گلوگاه¬ها و آسیب¬ها
3- تمرکز حوزه مدیریت عملکرد با همکاری مدیریت¬ها بر روی نقاط آسیب¬پذیر و حساس برای ارتقای سلامت اداری به کمک بازدید¬های دوره¬ای از حوزه ستادی و ادارات تابعه شهرستان¬ها می¬باشد.
4- هماهنگی و تشکیل جلسات مشترک با سایر دستگاه¬های اجرایی و نظارتی استان و سازمان¬های برای شناخت بیشتر عوامل موثر در ارتقاء سلامت اداری و رسیدن به آسیب¬های موجود در استان از جمله سازمان بازرسی، دیوان محاسبات، ادارات¬کل صنعت، معدن و تجارت، جهاد کشاورزی، اتاق تعاون، کاریابی های غیر دولتی استان، تشکلات کارگری و کارفرمایی
5- تاکید و اصرار بر انجام و استمرار کار تیمی و مشارکتی با کارشناسان و مدیریت¬ها که یکی از ضروریات موفقیت در هر دستگاهی خواهد بود. احصاء آسیب ها، ارائه راهکارهای اجرایی مناسب، کاهش چشمگیردر فساد اداری و افزایش سلامت اداری با هماهنگی و مشارکت همین افراد حاصل خواهد شد.
مسعود یوسفی: سلامت و فساد نسبت کل به جزء دارند
مشاور مدیرعامل و مدیرکل دفتر بازرسی سازمان تامین اجتماعی، سلامت اداری به نمایندگی از مسئولین سلامت اداری سازمان های تابعه نکاتی را در راستای اقدامات مرتبط با سلامت اداری در سازمان تامین اجتماعی ارائه نمودند.
وی افزود: در مجموع به نظر مـی رسـد متمایز کردن دو مفهوم سلامت و فساد از یکدیگر غیرممکن نباشد و ایـن مفاهیم به منزله دو روی یک سکه می¬باشند. به عبارتی، لزوم ارتقاء سلامت اداری قبل از هر چیز مستلزم شناخت ریشه های فساد و پیشگیری از آن است.
مدیرکل دفتر بازرسی سازمان تامین اجتماعی کاهش اعتماد مردم نسبت بـه دستگاه های دولتی و غیر دولتی، افزایش بی¬تفـاوتی، تنبلـی و بی کفایتی در جامعه ،ایجاد تزلزل در باورها و ارزش های اخلاقی جامعه را از آثار فساد بر شمرد .
ایشان ادامه دادند که وجود فساد اداری هزینه انجام کارها را افزایش داده و رقابت پذیری را دشوار می سازد، تلاش های دولت ها برای فقرزدایی را نـاکام می سازد و موجب بدبینی و بی انگیزگی جامعه، تضعیف روحیه افراد درستکار می شود ، مانع سرمایه¬گذاری شده و مسیر رشد و توسعه اقتصادی را مسدود می¬نماید، از طریق هدایت ناصواب و ناصحیح استعدادها و منابع بالقوه و بالفعل انسانی و مادی به سمت فعالیت هـای نادرست برای دستیابی به درآمدهای سهل الوصول،زمینه رکود در تمـام ابعاد جامعه را فراهم می نماید، همانند سرطان هرجا که ریشه بدواند، روز به روز بر سرعت شیوع آن افزوده شده و در نتیجه مقابله با آن بسیار دشوار می گردد.
دکتر یوسفی عوامل مؤثر در ارتقاء سلامت اداری را چنین ذکر کرد: شفاف سازی انجام امور و فعالیت ها و افزایش پاسخگویی، افزایش رضایت مندی خدمت گیرندگان و احقاق حقوق و احترام به ارباب رجوع، برقراری نظام شایسته سالاری در انتخاب ها و انتصاب ها، بهبود فرهنگ عمومی و تقویت نظارت مردمی، بهبود فرهنگ سازمانی و تقویت ارزش های دینی و اخلاقی در رفتار سازمانی و شغلی کارکنان، ساده سازی و رفع پیچیدگی های غیرضرور در ساختارها، فرآیندها، مناسبات و روابط حاکم بر دستگاه ها، کاهش رابطه رو در رو میان کارکنان و خدمات گیرندگان با تاکید بر تسریع در انجام امور، بهبود نظام های جذب و به کارگیری کارکنان با تاکید بر ورود و حضور شایسته ترین افراد و ایجاد نظام شایسته سالاری، ارتقاء سطح برخورداری کارکنان و بهبود کیفیت زندگی آنان از طریق منطقی نمودن سطح، حقوق و مزایای آنان با تخصص، اهمیت و نقش و کیفیت عمل آنها.
وی در پایان ضمن بیان اقدامات پیشگیرانه برای مقابله با فساد، عوامل مؤثر بر مبارزه با فساد اداری را عزم جزم و اراده ملی، شناخت آثار جرائم در جامعه و ابعاد آن از طریق آموزش مجریان مبارزه با فساد اداری، شناخت روش های اداری جرم خیز و اصلاح قوانین (مجوزها، تخفیف ها، امتیازات و...) گلوگاه ها، شفاف سازی و تبیین حقوق مردم، دولتی نبودن اقتصاد، خوب دیدن سهم مردم در مبارزه با فساد اداری، گران شدن قیمت جرائم اداری (سخت گیری در برخورد با متخلفین)، فرهنگ سازی در بیان زشتی ارتکاب جرم، اطلاع رسانی و آزادی رسانه ها و عدم ترس از معرفی مفسدان به بهانه حفظ حیثیت افراد ذکر نمود.
یعقوب رستمی، برنامه¬ها و اقدامات انجام شده در دبیرخانه کمیته سلامت اداری و صیانت از حقوق مردم در سال جاری را مطرح نمودند.
معاون نظارت و بازرسی دفتر مدیریت عملکرد و عضو کمیته سلامت اداری و صیانت از حقوق مردم در این همایش گزارشی در سه بخش ارائه نمودند.
1- عملکرد دبیرخانه کمیته سلامت اداری و صیانت از حقوق مردم
2- کمیته کارشناسی ارتقاء سلامت اداری
3- سامانه ارتقاء سلامت اداری
تاکید شریعت بر آموزش و توانمندسازی عناصر مرتبط با سلامت اداری
مشاور وزیر و مدیر کل دفتر مدیریت عملکرد و دبیر کمیته سلامت اداری و صیانت از حقوق مردم وزارت خانه ضمن تشکر و تقدیر از حضور بازرسان سلامت اداری، اساتید، مدیران و کارکنان وزارت متبوع و سازمان های تابعه، این همایش را در استمرار همایش های فصلی سال جاری با هدف آموزش و توانمندسازی همه عناصر مرتبط با امر سلامت اداری این وزارتخانه و سازمان های تابعه مثبت و موثر ارزیابی کردند.
وی همچنین بر لزوم حمایت و عزم مدیران ارشد وزارت خانه را در خصوص مساله سلامت اداری تاکید داشتند و ایجاد انگیزه های کافی برای جذب نخبگان در این عرصه را قابل توجه دانستند.
شریعت هماهنگی و مشارکت تمامی واحدهای ذیربط در این حوزه را (حراست، تخلفات اداری و ...) در فعالیت های کمیته سلامت اداری و صیانت از حقوق مردم را ضروری خواندند و آموزش و توانمند سازی مدیران سطوح مختلف با حقوق و تکالیف خود و مردم را جزء نیازهای اولیه مطرح نمودند.
تاکید فیروزآبادی بر استفاده از تکنولوژی برای مبارزه با فساد
قائم مقام وزیر و رییس کمیته سلامت اداری و صیانت از حقوق مردم وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی گفت: برای مبارزه با فساد ناچار به استفاده از تکنولوژی هستیم و چنانچه دولت الکترونیک نداشته باشیم، با نظام¬های انسان محور، سوژه محور و پرونده محور نمی توانیم به مبارزه با فساد بپردازیم.
"ابوالحسن فیروزآبادی" در خصوص محوریت تحقق دولت الکترونیک و سلامت اداری، اظهار داشت: عبور کریمانه از تخلفات اداری را به هیچ عنوان در مجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی پذیرا نیستیم و باید برخورد با تخلفات اداری با شدت بیشتری انجام شود.
قائم مقام وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزودند: یکی از تعابیر مهمی که مرتبط با حوزه سلامت اداری است، حکمرانی خوب(Good Governance) است و در مجامع بین المللی عمدتا در شاخص های حکمرانی خوب اندازه گیری می¬شود. همین دلیل است که در رتبه بندی در نظام سلامت اداری از جایگاه خوبی برخودار نیستیم.
فیروزآبادی تصریح کرد: در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی یکی از مسائلی که اتفاق افتاده ایجاد فضای مثبت و تعاملی بین سازمان¬های زیر مجموعه است و کاهش اختلافات بین سازمان¬ها منجر به شفافیت و ارتقاء سلامت اداری می¬گردد.
ایشان همچنین به مفاهیم آمادگی الکترونیکی(E-readiness) و دربرگیرندگی الکترونیکی(E-inclusion) اشاره کردند و وضع جامعه ما را در دوره آمادگی الکترونیکی ارزیابی کردند وبا توجه به اینکه حکمرانی خوب از مفاهیم دوره دربرگیرندگی الکترونیکی است، رسیدن به شاخص های حکمرانی خوب را بسیار سنگین ارزیابی نمودند.
وی با تاکید بر موضوع اخلاق سازمانی که در مباحث مدرن دنبال می شود از حاضران در این همایش خواست با الهام از مباحث دینی و شرعی و با به کارگیری اخلاق درست سازمانی از بروز فساد در انسان ها جلوگیری کنند.
رییس کمیته سلامت اداری و صیانت از حقوق مردم وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بر ضرورت اجرای برنامه های آموزشی و همچنین برگزاری جلسات کمیته سلامت اداری و جدی گرفته شدن آن در دستگاه های ذی¬ربط وزارتخانه متبوع تاکید کرد.

۱۶ اسفند ۱۳۹۳ ۱۰:۳۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید