اخبار

بازدید از شرکت تعاونی عسل تاجکوه برند برتر تولید عسل در کشور

بازدید از شرکت تعاونی عسل تاجکوه برند برتر تولید عسل در کشور
صبح روز گذشته معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی وارد شهرستان بیرجند شد. وی در طول سفر یک روزه خود، از چند تعاونی در سطح استان بازدید به عمل آورد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی شرکت تعاونی عمرانی سجاد فرهنگیان مقصد نخستین بازدید مهندس کلانتری بود. خانی نژاد، رئیس هیئت مدیره تعاونی گفت: این تعاونی در سال 81 و با تعداد 2371 نفر از فرهنگیان شهرستان بیرجند تشکیل شد. وی به بیان مشکلات موجود بر سر راه تعاونی پرداخته و افزود: این تعاونی 87 هکتار زمین احیا شده دارد که 23 هکتار آن در سال 81 سند به تملک تعاونی درآمد. بر طبق قوانین و مقررات و قرارداد با امور اراضی، واگذاری 64 هکتار دیگر منوط بر تولید بادام دیم و انجام شرایط و دریافت تاییدیه و مجوزهای مورد نظر شد.


خانی نژاد تاکید کرد: با وجود انجام کلیه شروط امور اراضی و پرداخت مبلغ مورد نظر زمین در سال 87، اما تا کنون امضا جهت واگذاری زمین صورت نگرفته است.

مقصد بعدی بازدید وی شرکت تعاونی بازدید از شرکت تعاونی کشاورزی معجزه تاجکوه نوفرست بوده که در این بازدید، محصول، ظرفیت ها، توان، نیروی شاغل و مشکلات و موانع آن مورد بررسی قرار گرفت. علی محمدی، مدیر کارخانه و یوسفی فر رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل اتحادیه زنبورداران استان در این بازدید به معرفی محصولات و تعاونی پرداختند. عسل تاجکوه دارای 570 نفر عضو در شهرستان و 6 تعاونی در استان می باشد. 5 سال متوالی در جشنواره کیفیت کشور مقام اول را کسب کردند. تنها عسل 5 ستاره کشور  و جزء یکصد برند برتر ایران در سال 93 می باشد. تولید موم آماده برای  زنبور عسل از موم طبیعی،  خمیر گرده گل و عسل های درمانی از محصولات این تعاونی است.


مسئولین و اعضای تعاونی در پایان درخواستشان در خصوص رفع مشکلات جهت حمایت از عسل طبیعی و برخورد با تولیدکنندگان عسل تقلبی و حمایت تعاونی  در بحث نقدینگی را مطرح نمودند.

سید حمید کلانتری  به نقش موثر مهندسی ارزش در شرکت های تعاونی و لزوم توجه به تهیه طرحهای توجیه فنی و اقتصادی و اجرای صحیح آن با مدیریت صحیح منابع مالی و انسانی نگاه جدید به شرکتهای تعاونی را نیازمند ارتقاء سطح دانش مدیران بهره وری شرکت های تعاونی عنوان کرد .

 

 

۲۵ دی ۱۳۹۳ ۱۳:۵۰
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید