اخبار

برگزاری اولین کارگاه آموزشی ارزیابی عملکرد وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی

برگزاری اولین کارگاه آموزشی  ارزیابی عملکرد وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی
نخستین کارگاه آموزشی یک روزه ارزیابی عملکرد وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی با همکاری دفتر مدیریت عملکرد و موسسه کار و تامین اجتماعی و با حضور نمایندگان معاونت های وزارت متبوع و سازمان های تابعه در روز سه شنبه 16 اردیبهشت ماه 93 در سالن کنفرانس موسسه کار و تامین اجتماعی برگزار شد. در این کارگاه یک روزه به موضوعاتی در خصوص اهمیت ارزیابی عملکرد، آشنایی با اصول و مدل های مدیریت عملکرد فرایند تعیین شاخص های اختصاصی و عمومی و همچنین استقرار چرخه نظام ارزیابی عملکرد دستگاه و کارکنان پرداخته شد.

در ابتدای این مراسم جناب آقای شریعت مشاور وزیر و مدیر کل دفتر مدیریت عملکرد وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی، ضمن خوشامدگویی و خیر مقدم به حاضرین با اشاره به اینکه ارزیابی عملکرد مهمترین فرآیند و ابزار مدیریتی جهت حرکت به سوی نقطه مطلوب و شناسایی نقاط قوت و ضعف در مجموعه وزارت محسوب می شود؛ اظهار داشت: پیاده شدن ساختار صحیح نظام مدیریت عملکرد می تواند عامل مهمی جهت استفاده بهتر از فرصت ها و اثر بخشی و پیشبرد در تمامی امور شود. وی همچنین هدف از برگزاری کارگاه یک روزه ارزیابی عملکرد را تثبیت تحقق اهداف استراتژیک، شناسایی نقاط قوت و ضعف، تحقق اهداف ارتباطی در وزارتخانه و سازمان های تابعه و آشنایی بیشتر با همکاران در سازمان های مذکور عنوان کرد و گفت امیدواریم به این اهداف و چشم انداز دست یابیم. آقای شریعت در خصوص ارتقای رتبه دفتر مدیریت عملکرد وزارتخانه نیز گفت خوشبختانه در سال 1391 نسبت به سال ماقبل رتبه این وزارتخانه در سطح دستگاههای اجرایی از عدد 21 به عدد 7 رسیده است که این امر نتیجه تلاش همکاران حاضر در کارگاه و سایر کارکنان وزارتخانه و دستگاههای تابعه بوده است و باید تلاش کنیم در سال آینده رتبه مناسب تری نسبت به سال 91 بدست آوریم اگرچه ممکن است مشکلات مالی و کمبود بودجه، تحقق اجرای بعضی از شاخص ها را با مشکل روبرو سازد و در نتیجه امکان دسترسی به رتبه مناسب تر از سال قبل را فراهم نشود. تا آنجا که ممکن است باید سعی کنیم تا به رتبه ای مناسب و در شان وزارتخانه نائل شویم.

 در ادامه برگزاری کارگاه جناب آقای دکتر سپهری رئیس موسسه کار و تامین اجتماعی مباحثی در خصوص داشبورد مدیریتی مطرح نمود و گفت: داشبوردهای مدیریتی سیستم‌های نرم‌افزاری نوینی هستند که به سازمان‌ها در جهت غنی‌سازی اهداف با استفاده از اطلاعات و تجزیه و تحلیل آن‌ها کمک می‌کند.

ایشان در ادامه خاطر نشان کرد: داشبورد به مدیران این امکان را می‌دهد تا با تعریف، نظارت و تحلیل شاخص‌های کلیدی عملکرد در ایجاد تراز بین اهداف و فعالیت‌ها، نمایان‌سازی کلیه فعالیت‌های سازمان و ایجاد یک محیط نمایش مشترک بین اهداف و فعالیت‌ها برای تصمیم‌گیری درست و کارامد اقدام نمایند.

دکتر سپهری در خاتمه تاکید کرد: داشبوردها به علت آن که تمامی داده‌های سازمانی را بر یک صفحه جمع و آن‌ها را با استفاده از نمودارها واشکال مختلف به راحتی برای مدیران و کارکنان تفسیر می‌کنند، ابزاری ارزشمند در محیط رقابتیکنونی محسوب می‌شوند. بنابراین با توجه به نیاز و اهمیت کسب اطلاعات بهنگام استفاده از این ابزار مفید خواهد بود.

پس از پایان سخنرانی رئیس موسسه کار و تامین اجتماعی، پیام جناب آقای دکتر ربیعی مقام عالی وزارت بمناسبت برگزاری اولین کارگاه آموزشی ارزیابی عملکرد توسط جناب آقای شریعت برای حاضرین قرائت شد.

سپس جناب آقای دکتر احمدی تحلیل گر حوزه مدیریت و مدرس دانشگاه به تشریح و تببین مدل های مختلف مدیریت عملکرد و آسیب شناسی آن پرداخت و در ادامه به مدل های هایی از مدیریت عملکرد اشاره نمودکه با تلفیق آن می توان متناسب با وضعیت ساختاری وزارتخانه تعاون کار و رفاه اجتماعی در سطح ستاد و سازمان های تابعه در وزارت متبوع به مرحله اجرا درآورد به طوری که با اجرای آن نتیجه ی مطلوبی از ارزیابی عملکرد در سطح دستگاه، مدیران و کارکنان بدست آید.

در ادامه برگزاری کارگاه آقای دکتر طباطبایی، رییس کارگروه بررسی و بازنگری در قانون مدیریت خدمات کشوری و مشاور معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی ریاست جمهوری  به آسیب شناسی ارزیابی عملکرد در دستگاههای دولتی و نحوه برخورد و ارتباط مدیران با کارکنان مطالبی را عنوان نمود و اینکه مدیران چه وظایفی بر عهده دارند تا کارکنان با رضایت خاطر و توانمندی بیشتر به کار خود ادامه دهند.

دکتر طباطبایی با گلایه از این‌که دولت گذشته چندان با مفاهیم قانون مدیریت کشوری آشنایی نداشت، گفت: متاسفانه این قانون خوش‌ شانس نبود و در اغلب موارد با اصول و پایه‌های آن با رویکرد‌های سلیقه‌ای، شخصی و سیاسی برخورد می‌شد که نتیجه‌ی آن نیز گسترش دولت، ساختار اداری و افزایش تعداد مدیران بود.

بخش دوم و پایانی این کارکاه آموزشی ساعت 14:45 دقیقه با تشکیل نشست تخصصی به منظور شناسایی نقاط آسیب پذیر در حوزه عملکرد با حضور تمامی نمایندگان معاونت ها و سازمان های تابعه و به سرپرستی جناب آقای دکتر دهقان پیشکسوت حوزه مدیریت عملکرد در غالب 5 گروه و به مدت حدود نیم ساعت برگزار شد و سپس مهمترین چالش ها و موانع بر سر فعالیت های  نظام ارزیابی عملکرد مورد بحث و تبادل نظر و جمع بندی قرار گرفت و در انتها نماینده هر یک از گروهها با قرار گرفتن در پشت تریبون به طور اجمال نظرات و پیشنهادات گروه مربوطه را در جهت رفع موانع و مشکلات ارزیابی عملکرد مطرح و عنوان نمودند.در پایان همایش نیز از سوی آقایان شریعت، دکتر دهقانی،لطفی و دکتر احمدی به سوالات حاضرین پاسخ داده شد.


Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA
۲۰ خرداد ۱۳۹۳ ۱۴:۳۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید