اخبار

سامانه گزارش‌گیری فساد در وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی راه‌اندازی می‌شود

معاون دفتر بازرسی ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: سامانه گزارش‌گیری فساد یا به اصطلاح سوت‌زنی در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی راه‌اندازی می‌شود و تمامی دستگاه‌های زیرمجموعه در اتصال با آن تکلیف دارند.

معاون دفتر بازرسی ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: سامانه گزارش‌گیری فساد یا به اصطلاح سوت‌زنی در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی راه‌اندازی می‌شود و تمامی دستگ
معاون دفتر بازرسی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی
سامانه گزارش‌گیری فساد در وزارت تعاون راه‌اندازی می‌شود
معاون دفتر بازرسی ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: سامانه گزارش‌گیری فساد یا به اصطلاح سوت‌زنی در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی راه‌اندازی می‌شود و تمامی دستگاه‌های زیرمجموعه در اتصال با آن تکلیف دارند.
به گزارش روابط عمومی تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی بهروز لطفی روز پنجشنبه در نشست شورای هماهنگی مدیران دستگاه‌های تابعه اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی در اراک افزود: متناسب‌سازی ساختار و تشکیلات در نقشه ملی مبارزه با فساد در دستور کار دولت است که به‌زودی ابلاغ می‌شود.
معاون دفتر بازرسی ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: نظارت موثر و کارآمد از مولفه‌هایی است که در مبارزه با فساد باید مد نظر قرار گیرد و پاسخگویی به شکایات و ارتباط مستقیم با مردم در اولویت سیاست‌ها و استراتژی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی قرار دارد.
لطفی عنوان کرد: استقرار دولت الکترونیک و حذف دفترچه‌های تامین اجتماعی اقدام مناسبی بود و خدمات این بخش در حال تکمیل شدن است.
وی افزود: نظرسنجی از مردم از جمله برنامه‌هایی است که باید به‌صورت مستمر و مقایسه‌ای صورت گیرد و نیاز است تلاش ویژه‌ای انجام شود تا خدمات الکترونیکی قابل ارایه در کشور جمع‌بندی و عملیاتی شود و همسویی دستگاه‌های اجرایی زیرمجموعه در این راستا امری ضروری است.
معاون دفتر بازرسی ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: رویکرد دفتر نظارت و بازرسی در وزارت متبوع، کمک به واحدهای استانی برای رفع موانع و مشکلات است.
لطفی ادامه داد: تیم نظارت مردمی در این وزارتخانه تشکیل شده که از دیدگاه و نگرش مردم در برنامه‌ریزی و اجرای امور بهره گرفته می‌شود و موضوعات از دریچع نگاه مردم در حال عملیاتی شدن است.
وی اظهار داشت: ارتقای رضایتمندی مردم، کاهش شکایات و تخلفات اداری، شناسایی نیازها و مشکلات، شناسایی علل احتمالی بی‌انگیزه بودن کارکنان، بهبود مشارکت مردم و نهادهای مدنی در پیشبرد امور، پاسخگویی ومسئولیت‌پذیری از شاخص‌های کلیدی در افزایش رضایتمندی مردم است.
معاون دفتر بازرسی ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: نوآوری در خدمت‌رسانی رویکرد دیگر این وزارتخانه در دولت سیزدهم دیگر است که نیاز است طرح‌های خلاقانه توسط واحدهای اجرایی ارایه شود.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی گفت: شمار بیمه‌شدگان اصلی و تبعی تامین اجتماعی این استان ۳۲۱ هزار نفر است.
« بهزاد سام‌دلیری» افزود: ۳۸ ناحیه و شهرک صنعتی در استان مرکزی وجود دارد و ضریب پوشش بیمه‌ای تامین اجتماعی این استان، ۶۸ درصد است.
وی بیان کرد: شاخص نرخ بیکاری استان مرکزی در تابستان امسال به هفت و ۹ دهم درصد و نرخ مشارکت اقتصادی این خطه در بازه زمانی مذکور به ۳۵ و ۶ دهم درصد رسید.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی ادامه داد: ۲۲ هزار و ۵۹۶ کارگاه مشمول تامین اجتماعی در این استان وجود دارد.
سام‌دلیری عنوان کرد: شورای هماهنگی مدیران دستگاه‌های تابعه اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی امسال هفت نشست برگزار کرده که ۳۲ مصوبه داشته است.
وی اظهار داشت: ۲۴ مصوبه این نشست‌ها تاکنون اجرایی شده و پنج مصوبه در حال پیگیری است و سه مصوبه نیز هنوز اجرایی نشده است.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی افزود: تکمیل نشدن ساختار سازمانی یکی از مشکلات وموانع به دستیابی به اهداف در تامین اجتماعی است و اکنون از ۱۹۱ پست سازمانی مصوب، ۱۱۳ پست با تصدی و ۷۸ پست بلاتصدی است و همین امر نبود تناسب نیروی انسانی با ماموریت‌ها و وظایف را سبب می‌شود.
سام‌دلیری تصریح کرد: موانع اعتباری در راستای تعمیر، تجهیز و نگهداری مجموعه‌های ورزش کارگران، تخصیص نیافتن منابع اعتباری در تملک دارایی و هزینه‌ای، نبود پذیرش فهرست بیمه اعضای هیات‌مدیره تعاونی‌ها از سوی سازمان تامین اجتماعی به عنوان یک مانع در تشکیل تعاون از دیگر مشکلات و موانع در مسیر دستیابی به اهداف سازمانی ‌است.
۱۴ آذر ۱۴۰۰ ۱۰:۲۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید