اخبار

هشتمین جلسه کمیته شفافیت وزارت متبوع روز شنبه مورخ 15آذر به ریاست مقام عالی وزارت با دستور کار : "ارزیابی اقدامات ستاد و سازمان های تابعه در زمینه شفافیت برگزار شد".

به مناسبت روز 18 آذر روز جهانی مقابله با فساد و در پی بخشنامه اخیر مقام عالی وزارت به کلیه معاونین، رؤسا و مدیران عامل سازمان های وابسته و بانک های تابعه، هشتمین جلسه کمیته شفافیت وزارت متبوع روز شنبه هفته جاری با توجه به ضرورت رعایت پروتکل های بهداشتی به ریاست جناب آقای شریعتمداری مقام عالی وزارت، و با حضورکلیه معاونین، رؤسا و مدیران عامل سازمان های وابسته و بانک های تابعه و سایر اعضا کمیته مذکوربه صورت ویدئو کنفرانس برگزار گردید.

 در این جلسه خانم رفیعی به عنوان دبیر کمیته، در خصوص ارکان و مبانی شفافیت و مهم ترین اقدامات کمیته و کلیات دستاوردهای شفافیت در وزارت متبوع، گزارش ارائه نمودند . سپس آقای کردونی گزارش عملکرد و دستاوردهای مبحث شفافیت در معاونت ها و سازمان های تابعه را که در 20 محور احصا شده بود را مطرح و مهم ترین شاخص های شفافیت را تشریح کردند. در ادامه آقای میرزایی در مورد عملکرد 5 سازمان اقتصادی تابعه که دارای شرکت هستند را در ارتباط با نقشه راه شفافیت در محورهای سامانه هوش تجاری ، املاک ، صورتجلسات هیئت مدیره و مجامع، حقوق و مزایا و پاداش مدیران ، پرونده های حقوقی، توضیح دادند.

سپس معاونین وزیر و روسای سازمان های تابعه نیز نقطه نظرات تکمیلی خود را مطرح فرمودند همچنین در حوزه تعاون نماینده اندیشکده شفافیت برای ایران گزارشی از نتایج پروژه سنجش شاخص شفافیت در تعاونی ها را ارائه کردند.

در پایان جلسه  نیز مقام عالی وزارت رهنمودهای مهمی در راستای عملیاتی شدن امور شفافیت و اثربخش بودن اقدامات مطرح فرمودند.

۱۸ آذر ۱۳۹۹ ۱۶:۳۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید