اخبار

"بخشنامه نحوه ارزیابی عملکرد سال 1399 توسط سازمان اداری و استخدامی کشور به دستگاه های اجرایی ابلاغ گردید."

معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور طی بخشنامه‌ای به دستگاه‌های اجرایی کشور و سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان‌ها، نحوه ارزیابی عملکرد دستگاه‌های اجرایی در سطوح ملی و استانی بر اساس شاخص‌های عمومی و اختصاصی سال ۱۳۹۹ را ابلاغ کرد.

به گزارش روابط‌عمومی سازمان اداری و استخدامی کشور، در این بخشنامه که به منظور سنجش موفقیت دستگاه‌ها در راستای تحقق اهداف و وظایف محول‌شده و همچنین تکالیف تعیین‌شده در نقشه راه اصلاح نظام اداری و برنامه جامع اصلاح نظام اداری " دوره دوم " ابلاغ شده است، شاخص‌های عمومی ارزیابی عملکرد سال ۱۳۹۹ دستگاه‌های اجرایی در سطح ملی مشخص شده است.

همچنین درخصوص شاخص‌های عمومی سطح استانی و دستورالعمل امتیازدهی شاخص‌های عمومی ارزیابی عملکرد سال ۱۳۹۹ متعاقباً در وبسایت سازمان اداری و استخدامی کشور اطلاع‌رسانی و شاخص‌های اختصاصی ستاد دستگاه‌ها و سازمان‌های وابسته توسط سازمان اداری و استخدامی کشور نهایی و ابلاغ خواهد شد.

طبق این بخشنامه، ارزیابی عملکرد دستگاه‌های اجرایی استانی در بعد شاخص‌های عمومی و اختصاصی توسط سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان‌ها و از طریق سامانه جامع مدیریت عملکرد دولت انجام خواهد شد.

در این بخشنامه تصریح شده است؛ مهلت دریافت گزارش خودارزیابی ستاد دستگاه‌ و سازمان‌های وابسته در بعد شاخص‌های عمومی حداکثر تا تاریخ ۲۸ اسفند ماه ۱۳۹۹و در بعد شاخص‌های اختصاصی ستاد دستگاه و گزارش خودارزیابی سطح استان در بعد شاخص‌های عمومی و اختصاصی حداکثر تا تاریخ ۳۱ اردیبهشت ‌ماه ۱۴۰۰ از طریق سامانه جامع مدیریت عملکرد دولت صورت خواهد گرفت.

با توجه به اینکه سال ۱۳۹9، آخرین سال اجرای برنامه جامع اصلاح نظام اداری "دوره دوم" است، ارزیابی عملکرد شاخص‌های عمومی ستاره ‌دار در سطوح ملی و استانی بر اساس اهداف و عملکرد تجمیعی سه‌ساله (۹۷ تا ۹۹) انجام خواهد شد. گفتنی است نتایج ارزیابی‌های انجام‌شده، ضمن ارائه در شورای‌عالی اداری و گزارش به رئیس‌جمهوری، در جشنواره شهید رجایی اعلام و به اطلاع عمومی خواهد رسید.

۲۱ آبان ۱۳۹۹ ۱۸:۱۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید