اخبار

ششمین جلسه کمیته سلامت اداری و صیانت از حقوق مردم وزارت متبوع در تاریخ 26/06/98 برگزار گردید.

ششمین جلسه کمیته سلامت اداری و صیانت از حقوق مردم وزارت متبوع در تاریخ 26/06/98 برگزار گردید.
ششمین جلسه کمیته سلامت اداری و صیانت از حقوق مردم وزارت متبوع در تاریخ 26/06/98 برگزار گردید.
ششمین جلسه کمیته سلامت اداری و صیانت از حقوق مردم روز سه شنبه تاریخ 26/6/98 به ریاست ضیاءالدین شجاعی برهان مشاور وزیر و رییس کمیته و با حضور رؤیا رفیعی مدیر کل دفتر مدیریت عملکرد و دبیر کمیته، سرزعیم معاون امور اقتصادی و رضوی رئیس مرکز فناوری اطلاعات، ارتباطات و تحول اداری و سایر اعضا و دبیران کمیته سلامت اداری و صیانت از حقوق مردم صندوق های بازنشستگی کشوری و بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر برگزار شد. در ابتدای جلسه شجاعی برهان ضمن بیان موجه بودن عدم حضور مدیران عامل محترم صندوق های مزبور و برخی اعضای کمیته شاغل ستاد وزارتخانه به دلیل تقارن جلسه کمیته با جلسات مقام عالی وزارت و معاون اول محترم رئیس جمهوری اظهار داشتند؛ امور سلامت اداری و صیانت از حقوق مردم باید از دغدغه بالاترین مقام سازمان های تابعه محسوب شود و رؤسای سازمان های تابعه و یا مدیران عامل صندوق ها و بانک ها به عنوان بالاترین مقام آن مجموعه مؤظف به نظارت بر امور سلامت اداری و چگونگی وضعیت اجرای آن هستند. دبیرخانه های هیئت امنا صندوق ها نقش نظارتی و کنترلی بر عملکرد هیئت مدیره شرکت ها و هلدینگ ها دارند و باید پیگیر مستمر وضعیت اجرای امور بر اساس مقررات و ضوابط قانونی آنها باشند.
در ادامه رویا رفیعی دبیر کمیته نیز به بیان موضوعات مرتبط با دستور کار جلسه پرداخته و پیرامون انتخاب و تائید کارکنان معرفی شده ستاد و استان ها جهت انتصاب به سمت بازرس موضوع تبصره یک ماده (91) قانون مدیریت خدمات کشوری، مطابق با جدول ارائه شده اظهار داشتند: صلاحیت کارکنان معرفی شده با توجه به سوابق خدمات و شایستگی های آنان توسط مرکز حراست احراز شده و دفتر مدیریت عملکرد نیز به منظور انتخاب اصلح و آمادگی فرد منتخب، با آنان مصاحبه نموده است. در این راستا اسامی سه نفر از همکاران ستادی و استانی جهت انتصاب در کمیته مطرح و هر سه نفر به عنوان بازرس سلامت اداری برگزیده شدند.
گفتنی است: در این جلسه گزارش اقدامات سال97 ، برنامه سالیانه و عملکرد سه ماهه اول سال 98 مرتبط با وظایف ده گانه کمیته سلامت اداری و صیانت از حقوق مردم صندوق های بازنشستگی کشوری و بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر توسط دبیران کمیته سلامت اداری دو صندوق ارائه و توسط رئیس، دبیر و اعضای کمیته مورد نقد و بررسی قرار گرفت.
شایان ذکر است که هر یک از دبیران کمیته سلامت اداری و صیانت از حقوق مردم در پایان گزارش خود به دستاوردهای حاصله اشاره کردند که اهم آن به شرح موارد ذیل است.
اهم دستاوردهای صندوق بازنشستگی کشوری؛
-کاهش شکایات حضوری و مراجعات به ستاد صندوق و مدیریت
- کسب امتیاز رضایت 81 درصدی از نحوه ارائه خدمات و پاسخگویی مرکز تماس صندوق
اهم دستاوردهای صندوق بیمه اجتماعی، کشاورزان، روستائیان و عشایر؛
- کاهش زمان صدور احکام مستمری بگیران از 43 روز به 14 روز
- صدور کارنامه بیمه ای برای اولین بار در سال 1397 برای یکایک بیمه شدگان

۲۷ شهریور ۱۳۹۸ ۱۳:۵۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید