اخبار

چهارمین جلسه کمیته سلامت اداری و صیانت از حقوق مردم در تاریخ 8/5/98 برگزار گردید

چهارمین جلسه کمیته سلامت اداری و صیانت از حقوق مردم در تاریخ 8/5/98 برگزار گردید
چهارمین جلسه کمیته سلامت اداری و صیانت از حقوق مردم در تاریخ 8/5/98 با حضور ضیاءالدین شجاعی برهان مشاور وزیر و رییس کمیته سلامت اداری و رویا رفیعی مدیرکل دفتر مدیریت عملکرد و دبیر کمیته، سلیمان پاک سرشت معاون وزیر و رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، اعضای کمیته وزارت متبوع، مدیران سازمان های آموزش فنی و حرفه ای و بهزیستی با دستور جلسه بررسی عملکرد سازمان های مزبور در حوزه سلامت اداری و صیانت از حقوق مردم برگزار شد.
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی، ضیاءالدین شجاعی برهان مشاور وزیر و رییس کمیته سلامت اداری و صیانت از حقوق مردم در ابتدای این جلسه تاکید کرد: برای بقا و موجودیت نظام باید با مقوله مخرب فساد اداری مقابله کرد و متخلفین به سزای اعمالشان برسند.
وی در عین حال متذکر شد: باید شرایط و زیرساختی در کشور فراهم شود که چنین تخلفاتی به وجود نیاید و از ریشه پیشگیری شوند. شجاعی برهان راهکار این امر را آموزش و تغییر فرهنگ بیان کرد .
رویا رفیعی مدیرکل دفتر مدیریت عملکرد و دبیر کمیته سلامت اداری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ابتدای جلسه با اشاره به وظایف دهگانه کمیته گزارشی از اقدامات سازمان های تابعه در خصوص وظایف کمیته به شرح ذیل ارائه نمود: تعیین مصادیق اختصاصی متقابل مردم و دستگاه، تهیه برنامه عملیاتی صیانت از حقوق مردم شامل اهداف ، سیاست و اقدامات، تدوین برنامه سنجش و اندازه گیری میزان رضایتمندی مردم از نحوه ارائه خدمات دستگاه و تکریم ارباب رجوع، تنظیم برنامه اجرایی ارتقاء سلامت و مبارزه با فساد اداری دستگاه و راهبری استقرار آن، بازنگری در قوانین و مقررات با رویکرد و پیگیری بازدارندگی و برخورد قاطع با متخلفان، سنجش آسیب شناسی وضع موجود فرهنگ سازمانی دستگاه، تدوین برنامه بهبود فرهنگ سازمانی مبتنی بر اصلاح رفتار مدیران و کارشناسان و اصلاح قوانین و مقررات ، راهبری استقرار فرهنگ سازمانی و نظارت سنجش تحقق میزان آن
سپس هر یک از دبیران کمیته سلامت اداری و صیانت از حقوق مردم سازمان های بهزیستی و آموزش فنی و حرفه ای کشور گزارش اقدامات سال 97، برنامه های سال 1398، اقدامات سه ماهه اول سال 98 به همراه دستاوردهای بدست آمده پیرامون وظایف دهگانه به صورت جداگانه ارائه کردند. در ادامه سلیمان پاک سرشت معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور اقدامات اساسی سازمان در مبارزه با فساد را تشریح نمد.
لازم به ذکر است در این جلسه نصرالله بازوند معاون توسعه مدیریت و منابع، رضوی رییس مرکز فناوری اطلاعات، ارتباطات و تحول اداری،علیرضا ولی پور مدیرکل حقوقی، داوود صفوتی امین مدیرکل توسعه منابع انسانی و جمعی از نمانیدگان دستگاههای تابعه حضور داشتند .
۸ اَمرداد ۱۳۹۸ ۱۰:۳۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید