اخبار

پنجمین جلسه کمیته سلامت اداری و صیانت از حقوق مردم وزارت متبوع در تاریخ 22/5/98 برگزارگردید

پنجمین جلسه کمیته سلامت اداری و صیانت از حقوق مردم وزارت متبوع در تاریخ  22/5/98 برگزارگردید
پنجمین جلسه کمیته سلامت اداری و صیانت از حقوق مردم وزارت متبوع در تارخ 22/5/98 به ریاست ضیاءالدین شجاعی برهان و با حضور اعضای کمیته، مدیران عامل بانک های توسعه تعاون و رفاه کارگران و روسای کمیته سلامت اداری بانک های مزبور برگزار شد.
درابتدای جلسه آقای شجاعی برهان اظهار داشتند: هدف از برگزاری جلسات ، انجام دقیق و مناسب وظایف محوله است. پیگیری برنامه های ابلاغی سازمان اداری و استخدامی ضروری می باشد. اقدامات و فعالیت های کمیته های سلامت اداری باید در قالب ده وظیفه مقرر در بخشنامه ساماندهی کمیته های مسائل مدیریتی و اداری انجام شود. عملکرد صحیح سازمانها پیرامون وظایف مذکورمنتهی به کاهش تخلفات و رضایتمندی ارباب رجوع می گردد. دبیران کمیته سلامت اداری سازمانهای تابعه که در جلسات حضور می یابند متولی پیگیری امور هستند. با توجه به اینکه در نظر است جلسه مشترک کمیته سلامت اداری وزارتخانه با سازمانهای تابعه با حضور مقام عالی وزارت تشکیل شود ، ضروری است پیش از جلسه مذکور اقدامات ذکر شده در گزارشات توسط دفتر مدیریت عملکرد ارزیابی و نواقص موجود رفع تا گزارش اجمالی اقدامات و دستاوردهای بصورت جامع وکامل به وزیر محترم ارائه گردد. ایشان در ادامه در خصوص وظیفه "بازنگری قوانین و مقررات در جهت تثبیت حقوق مردم" گفتند: این درست است که بازنگری قوانین برعهده سازمانهای تابعه نیست اما می توان درمواقعی که قوانین نارسا و دارای ابهام است، پیشنهاد سازنده و اصولی جهت اصلاح قوانین ارائه دهیم و از پیشنهادهای سازنده دستگاهها قوانین موجود تحت بازنگری قرار می گیرد.
رویا رفیعی (مدیرکل مدیریت عملکرد و دبیر کمیته )به بیان وضعیت عملکردی بانک های توسعه تعاون و رفاه کارگران در رابطه با وظایف ده گانه کمیته سلامت اداری و صیانت ازحقوق مردم پرداخته و اظهار داشتند: این وظایف شامل تعیین مصادیق اختصاصی متقابل مردم و دستگاه، تهیه برنامه عملیاتی صیانت از حقوق مردم شامل اهداف، سیاست و اقدامات، تدوین برنامه سنجش و اندازه گیری میزان رضایتمندی مردم از نحوه ارائه خدمات دستگاه و تکریم ارباب رجوع، تنظیم برنامه اجرایی ارتقاء سلامت و مبارزه با فساد اداری دستگاه و راهبری استقرار آن، بازنگری در قوانین و مقررات با رویکرد و پیگیری بازدارندگی و برخورد قاطع ، تدوین شاخص های سلامت، سنجش و پایش میزان سلامت و فساد اداری، سنجش و آسیب شناسی وضع موجود فرهنگ سازمانی دستگاه، تدوین برنامه بهبود فرهنگ سازمانی مبتنی بر اصلاح رفتار مدیران و کارکنان و اصلاح قوانین و مقررات، راهبری استقرار فرهنگ سازمانی و نظارت و سنجش تحقق میزان آن می باشد.
سپس سهمانی (مدیرعامل بانک رفاه کارگران ) و مهدیان (مدیرعامل بانک توسعه تعاون ) اقدامات و دستاوردهای خود را تشریح نمودند و در ادامه گزارش عملکرد برنامه های حوزه ارتقا سلامت اداری در سال 97 ، برنامه ها و عملکرد سه ماهه اول سال 98 بانک های توسعه تعاون و رفاه کارگران توسط مسئولین کمیته سلامت اداری دو سازمان ارائه شد و اعضای کمیته نقطه نظرات خود را مطرح نمودند.


۲۶ اَمرداد ۱۳۹۸ ۰۸:۲۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید