اخبار

چهارمین جلسه کمیته سلامت اداری و صیانت از حقوق مردم وزارت متبوع در تاریخ 6/9/97 برگزار شد

چهارمین جلسه کمیته سلامت اداری و صیانت از حقوق مردم وزارت متبوع در تاریخ 6/9/97 برگزار شد

چهارمین جلسه کمیته سلامت اداری و صیانت از حقوق مردم وزارت متبوع در تاریخ 6/9/97 برگزار شد
چهارمین جلسه کمیته سلامت اداری و صیانت از حقوق مردم وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سال 97 با حضور شجاعی برهان نماینده وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی برگزار شد.
این جلسه به همت دبیرخانه کمیته سلامت اداری و صیانت از حقوق مردم با حضور ابراهیم صادقی فر مدیرکل دفتر وزارتی و نماینده وزیر و مسئول هماهنگی هئیت های رسیدگی به تخلفات اداری ، رضا شریعت مدیرکل دفتر مدیریت عملکرد، محمدرضا کاویانی رئیس مرکز فناوری اطلاعات، ارتباطات و تحول اداری، معتمدی ذیحساب و مدیرکل امور مالی و لطفی عضو کمیته و فرزاد حیدری مدیرکل امور ورزشی و دبیران کمیته سلامت اداری سازمان های تابعه برگزار شد .
در ابتدای این جلسه شریعت دبیر کمیته مقدمه ای در زمینه اقدامات حوزه سلامت اداری و ضرورت حضور نمایندگان سازمان های تابعه در همایش فساد در ایران که در تاریخ 17 آذر ماه برگزار می شود ، مطرح نمود. در ادامه دبیران کمیته سلامت اداری سازمان های تابعه گزارش عملکرد خود در این حوزه را ارائه کردند . سپس شیوه نامه ارزیابی عملکرد برنامه چهارساله سلامت اداری و تایید انتخاب دو نفر از بازرسان سلامت اداری مورد تائید قرار گرفت.
شجاعی برهان نماینده وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز در این جلسه با اشاره به گزارش دبیران سازمان های تابعه گفت: اقدامات خیلی خوبی در سازمان های تابعه در حوزه سلامت اداری و صیانت از حقوق مردم صورت گرفته و در اجرای 10 وظیفه کمیته را مورد تاکید قرار داد.
وی با تاکید بر این که باید از پتانسیل سازمان های تابعه به خوبی استفاده شود، تصریح کرد: تعیین مصادیق اختصاصی حقوق دستگاه و مردم ، تهیه برنامه عملیاتی حقوق مردم ، بازنگری قوانین و پاسخگویی دستگاه و بازنگری و بازدارندگی و برخورد با متخلفان و .... باید در دستور کار قرار گیرد.
در ادامه جلسه فرزاد حیدری مدیرکل امور ورزشی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به ارائه گزارش اقدامات رفع گلوگاهها پرداخت .
وی در ابتدا پیشینه ورزش کارگری را مورد بررسی قرار داد و در ادامه اظهار کرد: چشم انداز ورزش کارگری بر اساس سند راهبردی ورزش کارگران وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است .
حیدری افزود: داشتن جامعه ای فعال، کارآمد و با نشاط از طریق پرداختن به ورزش و فعالیت بدنی مناسب به منظور بهبود کیفیت زندگی و افزایش بهره وری جامعه کار و تلاش است .
وی با اشاره به فرصت ها و ظرفیت های موجود در ورزش کارگران، به قوانین بالادستی حمایت همچون ماده 154 قانون کار ، وجود 284 مکان ورزشی ، وجود 6 مجموعه تفریحی و اقامتی در کشور ، عضویت در کنفدراسیون جهانی ورزش کارگری، وجود جامعه هدف 13 میلیون نفر بیمه شده اصلی و 37 میلیون افراد تبعی، وجود 31 هیات ورزشی کارگران در استان های کشور ، استفاده از صاحبنظران خبره و شاخص ورزشی در هیات امنای اتاق فکر و .... اشاره کرد .
وی در ادامه گفت: سیاستگذاری در عرصه توسعه ورزش همگانی، اجرای طرح تحقیقاتی سنجش ساختار قامتی و تندرستی کارگران در اصناف، تهیه سند راهبردی ورزش کارگری، برگزاری بیش از 50 مسابقه قهرمانی کارگران در سطح ملی به طور سالیانه، تهیه و تدوین آیین نامه اجرایی مسابقات ورزشی اصناف، حضور در 2 دوره مسابقه جهانی (ایتالیا – لتونی ) ، برگزاری کنگره ها و نشست های علمی و تخصصی ، تهیه و تدوین آیین نامه اجرایی مسابقات ورزشی اصناف و .... از جمله این اقدامات بوده است.حیدری با اشاره برنامه و اقدامات پیش رو اداره کل امور ورزشی بیان کرد: رونمایی و اجرای سامانه نشاط به منظور بهره مندی کارگران از اماکن ورزشی عدالت محوری و توزیع عادلانه امکانات، رونمایی و اجرای سامانه اخذ عوارض ماده 154 قانون کار، برگزاری مجمع انتخابات رییس فدراسیون ورزش کارگری، برگزاری مسابقات ورزشی صنفی و... از جمله این برنامه هاست.


۱۰ آذر ۱۳۹۷ ۱۴:۰۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید