اخبار

نشست جمع بندی بازرسی ادواری اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران برگزار شد

نشست جمع بندی بازرسی ادواری اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران برگزار شد
نشست جمع بندی بازرسی ادواری اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران برگزار شد
روز چهارشنبه مورخ 2 آبان 97، نشست جمع بندی بازرسی ادواری اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران با حضور معاون دفتر مدیریت عملکرد و بازرسان ارزیابی عملکرد وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و مدیر کل و معاونین این اداره کل برگزار شد.
آقای لطفی معاون دفتر مدیریت عملکرد وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در این جلسه طی سخنانی اظهار داشت: انجام بازرسی در قالب برنامه‌ای مدون و منظم سالانه که در این نوع بازرسی شاخص های عمومی و تخصصی، وضعیت کلی، ساختاری و تشکیلاتی، نحوه مدیریت، رفتار کارکنان و عملکرد حوزه‌های مشمول مورد بررسی قرار می‌گیرد.
وی با اشاره به اهداف بازرسی و نظارت بیان داشت: سنجش و اصلاح عملکرد یک سازمان برای بدست آوردن این اطمینان که اهداف سازمان و طرح های اجرایی آن با کامیابی به انجام رسیده است، مقایسه عملکرد بااستانداردها، انجام اقدامات اصلاحی، مقایسه عملکردجامعه مورد بازرسی با قوانین ، مقررات و استاندارد های تعیین شده مورد مقایسه وانعکاس نتایج بررسی جهت بکارگیری اقدامات اصلاحی، جلوگیری از رشد ، توسعه و تکرار عوامل بروز تخلف که در نتیجه آن از صرف هزینه های بعدی برای کشف تخلف و برخورد با نواقص موجود و ریشه دار و آموزش درحین خدمت و‌ افزایش بهره وری کارکنان و... از اهداف مهم بازرسی های ادواری در سطح کشور می باشد.
معاون دفتر مدیریت عملکرد وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی خاطرنشان کرد: اقدامات انجام شده در بازرسی های ادواری در نهایت موجب توسعه ادارات کل اجرایی و حفظ حقوق مردم و نظام خواهد شد.
وی تصریح کرد: بازرسی ها باید موجب تغییر، تحول و اصلاح امور شود و رضایت مردم را در پی داشته باشد.
لطفی ادامه داد: انتظار داریم نواقصی که در بازرسی های گذشته در استان ها بیان شده است رفع شده باشد و تکرار آن قابل قبول نیست.
وی خاطرنشان کرد: همه ما باید تلاش نماییم مواردی را که موجب نا رضایتی مردم می شود را رفع نماییم.
معاون دفتر مدیریت عملکرد وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در پایان بیان داشت: موفقیت اداره کل و کسب رتبه دوم در مجموع شاخص های عمومی و اختصاصی قابل توجه و تقدیر است.
خانم جعفرنژاد رییس گروه بازرسی ارزیابی عملکرد وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز در این جلسه اظهار داشت: هدف انجام بازرسی های ادواری در استان ها مچگیری نیست بلکه افزایش کارآمدی و بهره وری می باشد.
وی افزود: توجه ویژه به سلامت اداری آنقدر دارای اهمیت است که توسط مجامع بین المللی نیز ارزیابی می شود.
کامران اصغری مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران نیز در این جلسه با تأکید بر ضرورت ارزیابی عملکرد دستگاههای اجرایی گفت: اعتقاد ویژه ای به ارزیابی عملکرد داریم زیرا پیشرفت مجموعه را در انجام این مهم می بینیم.
وی افزود: با زحمات بی وقفه همکارانم سعی داریم نقاط ضعف خود را برطرف نموده و بر نقاط قوت خود بیافزاییم.
اصغری خاطرنشان کرد: در ارزیابی عملکرد سال 96 این اداره کل موفق شد با زحمات ویژه همکاران رتبه اول در شاخص های عمومی را بدست آورده و در مجموعه شاخص های عمومی و اختصاصی رتبه دوم را کسب نموده و در جشنواره شهید رجایی موفق به دریاف لوح و تندیس شده ایم.
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران ادامه داد: این مهم نشان از پیشرفت قابل توجه این اداره کل در سال های اخیر دارد و حقیقت این است همکاران این اداره کل در سطح استان با درآمد و امکانات کم از هیچ کوششی دریغ نکردند.
وی افزود: در بحث تسهیلات روستایی و فراگیر زحمات شبانه روزی همکارانم در کمیته های فنی و کارگروه های مختلف موجب گردید که استان مازندران در این زمینه در جمع برترین ها باشد.
اصغری خاطرنشان کرد: همکارانم در همه حوزه های تخصصی اداره کل زحمت می کشند و این مهم برای ما بسیار ارزشمند است.
وی در پایان افزود: از اینکه بازرسان ارزیابی عملکرد و فضای عمومی در استان حضور دارند و نقاط ضعفمان را به ما اعلام می نمایند بسیار خرسندیم زیرا نشان دادیم که برای رفع نقاط ضعف همیشه آماده ایم.
گفتنیست در ابتدای این جلسه بازرسان حوزه های تخصصی اعزامی از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی خانم ها جعفرنژاد، نعمت پور، وزیری فرد و آقایان آزادی، کازرونی، رضوی، اسکندری، علیزاده، خانجانی و مسعودی به بیان نقاط ضعف و قوت طی بازرسی های میدانی انجام شده از شهرستان های نکا، بهشهر، ساری، نور و چالوس و اداره کل پرداختند.
۷ آبان ۱۳۹۷ ۱۴:۰۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید