اخبار

جلسه شورای هماهنگی استان سمنان در تاریخ 11/7/97 برگزار شد

جلسه شورای هماهنگی استان سمنان در تاریخ 11/7/97 برگزار شد
جلسه شورای هماهنگی استان سمنان در تاریخ 11/7/97 برگزار شد
پس از تلاوت آیاتی از قرآن کریم، دکتر غنیان ؛ مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان و رئیس شورای هماهنگی استان بیان داشتند شورای هماهنگی مدیران دستگاه های زیرمجموعه در استان سمنان با همدلی و تعامل فزاینده و فرای وظایف سازمانی در حال انجام وظیفه می باشد .
رئیس شورای هماهنگی استان با بیان اینکه در سال گذشته به همت همکاران ساعی و پرتلاشمان به عنوان دستگاه برتر ملی در ورزش کارگری انتخاب شدیم همچنین به عنوان استان تعاونگر مورد تقدیر معاونت محترم تعاون قرار گرفتیم افزودند در سال گذشته در استان کارگر نمونه ملی داشتیم که مایه مباهات استان بوده است.
دکتر غنیان اظهار داشتند ما رتبه دوم در بحث انعقاد قرارداد تسهیلات اشتغال روستایی نسبت به سهمیه استان در سال جاری را داریم که بیش از پنجاه درصد از عوامل عضو شورای هماهنگی مدیران هستند.
ایشان به بیان گزارشی از جلسات شورای هماهنگی در سال 97 پرداختند و بیان داشتند بیش از 90 درصد مصوبات تاکنون اجرایی شده است بجز موارد محدودی که بدلایل مختلف و نداشتن تسهیلات و امکانات،شرایط اجرایی شدن آن میسر نگردید برای مثال موضوعی که دغدغه جدی ما بوده فراهم نمودن شرایطی برای برخورداری همه همکاران دستگاههای زیرمجموعه از بیمه تکمیلی واحد که شرایط چانه زنی تقویت و تسهیل گردد که این امکان میسر نشد. دکتر غنیان اظهار امیدواری نمودند انشالا بتوانیم در اینخصوص در مراحل بعدی اقدامات موثری بانجام برسانیم.
دکتر غنیان اظهار داشتند مهمترین موضوعات مطرح شده در شورای هماهنگی مدیران در سال جاری همکاری همگانی در راستای حفظ اشتغال موجود و ایجاد اشتغال جدید با توجه به پتانسیل دستگاهها ،تحقق شعار سال ، بیان دغدغه های دستگاهها ، رصد شرایط و اهتمام جهت برنامه ریزی دستگاهها بمنظور انجام اقدامات موثر دستگاهی و رصد بموقع شرایط وارائه گزارش اقدامات دستگاهها ، تعامل موثر با تشکلها ، بیان اقدامات شاخص دستگاهها ، تعامل با نمایندگان مجلس ،آمادگی برای حضور ارزیابان محترمبوده است.
در ادامه افزودند علاوه بر جلسات شورای هماهنگی مدیران دستگاههای زیرمجموعه ،‌جلسات شورای هماهنگی مسئولین روابط عمومی ،‌مدیران پشتیبانی و مسئولین حراست نیز در اداره کل تشکیل شده است.
دکتر غنیان ضمن تبریک به اداره کل بهزیستی ،‌اداره کل فنی و حرفه ای و اداره کل تعاون،‌کار و رفاه اجتماعی استان بدلیل کسب رتبه برتر در جشنواره شهید رجایی ، از زحمات این دستگاهها قدردانی نمودند.
مدیر کل بهزیستی استان، جناب آقای ایزدپور ضمن ارائه گزارشی از عملکرد سازمان بهزیستی در استان ، بیان داشتند مدیران دستگاههای زیرمجموعه در استان در نزد مقامات استان از جایگاه ویژه ای برخوردارند و این بدلیل پیگیری ها و رهنمودهای دکتر غنیان در جلسات بوده است.
ایشان افزودند با توجه به اهمیت موضوع اورژانس اجتماعی به عنوان یکی از واحدهای خدمات رسان به مسائل آسیب های اجتماعی که مورد تاکید سرپرست محترم دفتر امور آسیب های اجتماعی است این بحث را در همه شهرهای بالای 50000 نفر جمعیت داریم و در شهرستان مهدیشهر نیز پیگیر این موضوع هستیم.
در تکمیل سخنان جناب آقای ایزدپور ، دکتر غنیان افزودند در این خصوص اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی با توجه به اهمیت موضوع ، برنامه ریزی های لازم بمنظور برگزاری سمینار آموزشی اورژانس اجتماعی با همکاری موسسه کار و تامین اجتماعی ،دستگاههای زیرمجموعه و دادگستری استان بانجام رسانده است. که انشاء الله در هفته های آتی شاهد برگزاری این سمینار خواهیم بود.
مدیر کل محترم فنی و حرفه ای استان، سرکار خانم منصوری نیز با بیان اینکه هر عملکردی را که سنجش نشود ‌قطعا نمی توان مدیریت نمود افزودند برای داشتن بازخوردی از عملکرد که بتوانیم اقدامات برای بهبود بانجام برسانیم لاجرم باید سنجش داشته باشیم که در دل این ارزیابیها ، نقاط ضعف مشخص می شود که برای برطرف نمودن آن می توان برنامه های مدونی بانجام برسانیم .
سرکار خانم منصوری ضمن اشاره به اعتقاد راسخ خود به بحث ارزیابی عملکرد، از مهمترین برنامه های سازمان را رصد مداوم عملکرد در حیطه های مختلف دانستند.
مدیر کل فنی و حرفه ای استان بابیان اینکه ایجاد اشتغال در استان سمنان مستلزم توسعه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای است، ابراز داشتند امروز درصد زیادی از بیکاران جامعه را افراد فاقد مهارت شامل می‌شود که این نیاز می‌طلبد تا به‌سوی مهارت‌آموزی افراد جویای کار گام برداریم. ایشان نقش آموزش های فنی و حرفه ای را در پیشگیری و کاهش آسیب های اجتماعی موضوعی مهم و تاثیرگذار دانستند.
جناب آقای لطفی ، معاون محترم دفتر مدیریت عملکرد ضمن سپاس از مدیران محترم ،‌ از اعضای تیم بازرسی نیز قدردانی نمودند.
ایشان بیان داشتند سومین دوره از بازرسی های فضای عمومی استانها برای کمک به ارتقای هم افزایی دستگاههای زیرمجموعه در حال انجام است که همانند گذشته رویکرد دفتر مدیریت عملکرد و دفتر امور استان ها برای کمک به بهبود عملکرد و در نهایت رضایت مردم می باشد که تاکید بر نقاط قوت عملکرد استانها می باشد .
ایشان اذعان داشتند بواقع موضوع ارزیابی، کانالی برای انعکاس زحمات همکاران استانی و در حد توانایی و بمنظور اجرایی نمودن وظایف و تکالیفی که بر عهده ما به عنوان پاسخگو به واحدهای نظارتی سطح ملی می باشد.
معاون محترم دفتر مدیریت عملکرد وزارت متبوع افزودند در سال 97 با کمک نمایندگان تام الاختیار ستاد سازمانهای تابعه جلسات متعددی داشتیم .معیارهای سال گذشته مورد بازنگری و بازبینی قرار گرفت که با نظر ستاد سازمانها تغییراتی در معیارها انجام شد و در نهایت چک لیستها با توجه به انطباق با ظرفیتها ، امکانات ، اختیارات و وظایف ادارات کل اجرایی تدوین شد.
ایشان در ادامه بیان داشتند شیوه نامه بازرسی فضای عمومی در راستای شفاف شدن فرآیند کار تهیه کردیم که دستگاهها بدانند بر چه مبنایی مورد ارزیابی قرار گرفته ، دستورالعمل امتیازدهی به چه شکل بوده و چه مواردی مورد نظر تیم ارزیابی می باشد.
۱۷ مهر ۱۳۹۷ ۱۵:۱۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید