اخبار

جلسه توجیهی تیم بازرسی ادواری با مدیریت دفتر مدیریت عملکرد وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی

جلسه توجیهی تیم بازرسی ادواری با مدیریت دفتر مدیریت عملکرد وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی
جلسه توجیهی تیم بازرسی ادواری با مدیریت دفتر مدیریت عملکرد وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی و با حضور نمایندگان معاونت های تخصصی وزارت متبوع در تاریخ 13/5/97 در سالن جلسات اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان همدان برگزار شد.
مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان همدان در جمع تیم بازرسی ادواری عملکرد وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی عنوان کرد :
وجود یک نظام نظارتی هماهنگ و سازگار همواره مورد نظر سازمانهای اثر بخش است
دکتر احمد توصیفیان مدیر کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان همدان در جلسه توجیهی تیم بازرسی وزارت تعاون،کار ورفاه اجتماعی گفت : در عصر کنونی تحولات شگرف دانش مدیریت وجود نظام ارزیابی را اجتناب‌ ناپذیر کرده است؛ به گونه‌ای که فقدان نظام ارزیابی در ابعاد مختلف یک سازمان، اعم از ارزیابی در استفاده از منابع و امکانات، کارکنان، اهداف و استراتژی‌ها را به عنوان یکی از علائم بیماری‌های آن سازمان قلمداد کنند.
توصیفیان با اشاره به این نکته که نظارت ، بازرسی ، کنترل و بهسازی عملکرد ، جهت دستیابی به مدیریت اثر بخش می باشد گفت: وجود یک نظام نظارتی هماهنگ و سازگار همواره مورد نظر سازمانهای اثر بخش و موفق بوده است . دستیابی به چنین سیستم نظارتی ، نیازمند به کار گیری روشها و شیوه های علمی بازرسی با استفاده از ابزار تحقیق علمی است .
وی افزود : تشکیل تیم های خودارزیابی به منظور شناسایی و رفع نواقص موجود در عملکرد واحدهای مختلف است و هدف ازخود کنترلی و نظارت های مستمر داخلی در جهت ارائه خدمات و افزایش رضایت مندی مردم است وقبل از اینکه ایرادهای احتمالی توسط دستگاه نظارتی برون سازمانی اعلام شود واحد ها خود نسبت به رفع آنها اقدام می کنندو با انجام برسی های دقیق ، تخصصی منجر به بهبود عملکرد سازمان می شوند .
در ادامه این جلسه حاجیوند رئیس اداره بازرسی ، نظارت و سلامت اداری دفتر مدیریت عملکرد وزارت تعاون کار ورفاه اجتماعی گفت : روند بازرسی و ارزیابی عملکرد ادارات در سال 97 در دو محور بازرسی ادواری اداراه کل تعاون کار ورفاه اجتماعی و بازرسی فضای عمومی صورت خواهد گرفت .
حاجیوند با اشاره به این مطلب که شیوه نامه ارزیابی و بازرسی در سال جدید به صورت صد در صد تغییر کرده است و مباحث کیفی در شیوه نامه جدید پررنگ تر شده است گفت : هدف از بازرسی ارتقا سطح ادارات و حل مشکلات استان ها و بازنگری فعالیت های ادارات کل و تقویت رابطه ستاد و صف که واحد های اجرایی وزارتخانه هستند می باشد و این امر به شناسایی موانع و آمادگی بیشتر در پیشبرد اهداف سازمان نقش مهمی ایفا می کند و در این راستا از مدیران کل دستگاه های تابعه دراستان ها انتظار می رود در کنار ارزیابی های کلی وزارتخانه نسبت به آسیب شناسی معضلات استان و شناسایی گلوگاه های آسیب زا در عملکرد سازمان خود نیز اقدام نمایند .
در پایان این جلسه نیز ذبیحی سرپرست تیم بازرسی ادواری وزارت تعاون کار ورفاه اجتماعی ضمن تاکید بر اینکه هدف از ارزیابی عملکرد آموزش در حین ماموریت و انتقال تجارب بین همکاران صف و ستاد است گفت : در این بازرسی ها علاوه بر عملکرد واحد های تخصصی و شرح وظایف برنامه های دارای اولویت معاونت های وزارت متبوع، برنامه ها و فعالیت های واگذار شده به بخش غیر دولتی و امور تفویض اختیار به استانها نیز مورد بررسی قرار خواهد گرفت و در ادامه بر اساس برنامه زمانبدی به بررسی عملکرد ادارات تعاون کار و رفاه اجتماعی شهرستانهای تابعه خواهیم پرداخت.
۱۴ اَمرداد ۱۳۹۷ ۱۰:۵۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید